Meža atjaunošana - Alder
Meža atjaunošana - Alder
15835
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15835,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-6.3.0,vc_responsive
 

Meža atjaunošana

About This Project

MEŽA ATJAUNOŠANA

Meža atjaunošana ir komplekss, sarežģīts un rūpīgi plānojams darbs, kas jādara secīgi. Mežus atjauno vai nu mākslīgi, tos stādot un sējot, vai arī izcirstajām teritorijām ļauj atjaunoties dabiski.
Mākslīgā meža atjaunošana ietver:
* augsnes gatavošanu;
* kultūru ierīkošanu — katrai atjaunojamajai platībai atsevišķi mēs nosakām piemērotāko stādāmā materiāla sugu un veidu;
* kultūru aizsardzību — pamatā tā ir aizsardzība pret kaitēkļiem, izmantojot atbilstošas ķimikālijas;
* kultūru kopšanu — konkurējošo kokaugu un zālaugu aizvākšana no perspektīvo kociņu augšanas telpas;
* mežaudzes kopšanu — jebkura jaunaudze augšanas gaitā izveidojas kā vairāk un mazāk attīstītu kokaugu kopums. Tātad, izzāģējot atpalikušos, bojātos kociņus un atstājot tieši perspektīvos, mēs iegūstam jaunaudzi, kura nākotnē veidos mežu ar optimālu sugu sastāvu.

Meža īpašumos, kuros var prognozēt sekmīgu dabisko meža atjaunošanos, tiek izmantota šī metode. Šādās platībās nepieciešama augsnes virskārtas uzirdināšana sēklu dīgtspējas uzlabošanai, kā arī ir iespējama dabiskā atjaunošanās no atvasēm. Rūpīgi un profesionāli kopjot, ir iespējams izaudzēt kvalitatīvu jaunaudzi. Tomēr, lai arī vienkāršāks, ne visās platībās šis meža atjaunošanās modelis ir izmantojams.